BackTrack 5 wersja POLSKA update 29 lipca 2011

Nowa wersja BackTrack 5 v3 gnome x86 (wersja POLSKA)

Niestety zmuszony jestem szybko zaktualizować wersję, ponieważ wersja z 27 lipca zawiera kilka drobnych błędów. Na szczęście przez te kilka dni zmieniłem praktycznie wszystkie skrypty, startowe i nie tylko, na te z wersji instalacyjnej. Dzięki temu różnice między wersją zainstalowaną na dysk a moją wersją praktycznie się zacierają.

Aby dokonać aktualizacji poprzedniej wersji v3 z 29 lipca, trzeba zapisać na nośniku cały obraz od nowa, a nie tylko filesystem.squashfs ponieważ bootloader także uległ zmianie.

Standardowo lista z mian w stosunku do oryginalnego BackTrack 5 x86 gnome:

  1. POLONIZACJA – tym razem lokalizacje pochodzą w Ubuntu 11.04 ponieważ te dostępne w repo bt są wybrakowane
  2. zamiana skryptów init-u i nie tylko z wersji instalacyjnej, co likwiduje wiele problemów z którymi borykały się skrypty LiveDVD
  3. zaktualizowany cały system z repo bt, do wersji z 29 lipca: Firefox 5.0,  framework3/metasploit z svn
  4. dodane programy z repo bt: vlc, mplayer, gnome-mplayer, abiword, xpdf, htop, iftop, iptraf, mc, kadu, Google Chrome, gimp, tightvnc i wiele więcej
  5. dodane programy z poza repo bt: Feeding Bottle (pochodzi z Linux-a Beini, genialny GUI dla aircrack-ng), Wifite-svn r80 (wersja rozwojowa pobrana z svn, poprawia masę błędów i daje możliwość używania wszystkich parametrów), mutliwep (wielo-wątkowy łamacz sieci szyfrowanych WEP, obsługuje więcej niż jedną kartę oraz jest w stanie jednocześnie łamać do 30 sieci!, napisany w C++)
  6. nowszy bootloader, zmodyfikowana konfiguracja pod kontem zapisywania zmian pomiędzy reboot-ami
  7. zmodyfikowany instalator, teraz można zainstalować system na dysk z USB
  8. zaktualizowana baza metasploit-a z svn (na oko około 150-200 nowych exploitów, 5-10 nowych payload-ów)
  9. dodałem możliwość wylogowania oraz zalogowania się jako NIE root
  10. obraz systemu plików zmniejszony z 1.8GB (wersja oryginalna, pakowana gzip-em) do 1.7GB (moja wersja, pakowana LZMA2/xz) w przypadku mojej maszyny (i5 mobile 2.6Ghz 8GB radeon hd 6000) czas startu spadł o 25%!

INSTALACJA:

Zupełnie identyczna jak w poprzednich wersjach: http://youtu.be/dhBjOzt2UR0?hd=1 (w najbliższym czasie postaram się nagrać nowy bardzie aktualny filmik)

DOWNLOAD:

http://chomikuj.pl/funtoo/BackTrack+5+wersja+polska+update+29+lipca

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *