Porównanie ofert hostingowych – 2015-03-27

Zgodnie z obietnicą, zaczynam pisać o aktualnych promocjach oraz na co należy zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji. Na pewno nie jest to proste i zawsze należy zweryfikować swoje potrzeby i oczekiwania. Osobnym tematem, będzie artykuł, gdzie utrzymywać domeny – moim zdaniem, nie powinno się łączyć obsługi domeny i hostingu … ale to opiszę w najbliższym czasie.

Uwaga!
Mam prośbę do wszystkich osób, które podejmują decyzję o zakupie własnego hostingu.
Korzystajcie z FAQ, poradników, forów, gógla. Nie dzwońcie w przypadku pierwszego napotkanego problemu do firmy hostingowej. Rozumiem że ‚płacę to wymagam’ – ale należy zwrócić uwagę, że tam pracują ludzie, którym się płaci za pomoc w przypadku poważnych problemów. Sam z doświadczenia wiem, że pomoc w rozwiązaniu drobnego problemu osobie, która nie ma pojęcia o co nawet pyta jest bardzo irytujące (np. „jak mam stworzyć nowy plik w ‚łordzie’?”, „jak się kopiuje pliki?”, „gdzie jest w aucie wlew paliwa?” 😉 – tutaj może przesadziłem, ale chodzi o skalę problemu. Co ma odpowiedzieć osoba, która w dany momencie myśli nad rozwiązaniem problemu globalnego – „dlaczego DNS nie odpowiada poprawnie na zapytania z USA?”, „gdzie leży problem w konfiguracji macierzy dyskowej, skoro jest problem z nadaniem uprawnień i udostępnieniem?” – oczywiście, sprawa podejścia. Nie męczcie wsparcia pytaniami, które powinna znać osoba obsługująca hosting. Rozumiem że nie wszyscy są od razu specjalistami, ekspertami – ale wszyscy jesteśmy ludźmi. Przygotuj się zawsze do tej rozmowy, miej pod ręką logi, zrzuty ekranu, kartkę z opisami błędów, cokolwiek, co może w znacznym stopniu pomóc obsłudze w udzieleniu pomocy. Dzwonisz tylko jeśli sprawa jest pilna i potrzeba natychmiastowej reakcji (np. odpięcie domeny od hostingu, brak dostępu pomimo poprawnych haseł, itd, itp). Drobnice, pytania formalne, zapytania ofertowe – składajcie zawsze poprzez formularze kontaktowe – odpowiedzą w pierwszej wolnej chwili.
Są oczywiście wyjątki, kupujesz indywidualne pełne wsparcie – płacąc za to 200 zł/h porady – wtedy dzwoń ile chcesz, o której godzinie masz ochotę … faktura przyjdzie pod koniec miesiąca. W takim przypadku, nawet do nas możesz dzwonić, postaramy się pomóc … faktura przyjdzie na następny dzień 😉

Polecam przetestować także możliwości dodatków, jakie otrzymujemy do części hostingów np. Brand24.pl, testowałem i jeżeli komuś zależy na sprawdzeniu co się o nim mówi w sieci (60 dni za darmo) a później wykupić abonament (moim skromnym zdaniem warto, ale cena jak dla strony hobbistycznej masakryczna – 89 zł lub 299 zł za miesiąc netto).

Zacznijmy może jednak przegląd ofert hostingów.

Home.pl

posiada w tej chwili ofertę, z małym dodatkiem (+ SSL Wildcard za 1 zł netto)
BUSINESS CLOUD BASIC – 4 zł / miesiąc (tylko 1 baza)
BUSINESS CLOUD STARTER – 6 zł / miesiąc
BUSINESS CLOUD SERVER – 14 zł / miesiąc
BUSINESS CLOUD UNLIMITED – 20 zł / miesiąc
VPS – Micro – 19,92 zł / miesiąc (1 CPU, 512 MB, 15 GB)
dobre ceny MIESIĘCZNE, ale nie najniższe 🙂 jeśli ktoś się spieszy, można spokojnie kupować. Pozostałe oferty w normie.

Nazwa.pl

normalna, promocyjna oferta

ACTIVE MINI – 1 zł (tylko dla FIRM), normalnie 3 zł / miesiąc
ACTIVE BIZNES – 4 zł (tylko dla FIRM), normalnie 5 zł / miesiąc
ACTIVE PRO – 8 zł (tylko dla FIRM), normalnie 9 zł / miesiąc
ACTIVE MAX – 10 zł (tylko dla FIRM), normalnie 11 zł / miesiąc

Az.pl

promocja na hosting START

Hosting START – 12 zł / ROK – najciekawsza obecnie oferta na rynku …
Hosting BUSINESS – 48 zł / rok
Hosting PREMIUM – 96 zł /rok

1and1.pl

promocja normalna

Starter – 4,90 zł / miesiąc
Basic – 9,90 zł / miesiąc
Unlimited – 19,90 zł / miesiąc
Unlimited Plus – 39,90 zł / miesiąc
VPS – Serwery Wirtualne M – 19,90 zł / miesiąc (1 CPU, 1 GB, 50 GB)

Ovh.pl

brak widocznych promocji …

Personal – 7,99 zł / miesiąc
Pro – 19,99 zł / miesiąc
Performance – 39,99 zł / miesiąc
VPS – ta oferta mi się chyba najbardziej podobała … dla początkujących adminów, są 2 rodzaje :
CLASSIC – od 7,99 zł / miesiąc (1 CPU, 1 GB, 15 GB)
CLOUD – od 39,99 zł / miesiąc (2 CPU, 2 GB, 25 GB) – zaletą jest wersja DESKTOP oraz możliwość wyboru systemu Windows Server 2008, 2012.

To na dziś taki szybki przegląd. Opis problemów, regulaminów, ustawień dla poszczególnych hostingów w przygotowaniu.

Wszystkie podane ceny są NETTO – należy doliczyć 23% podatku … ale przed zakupem należy wszystko 2 razy jeszcze zweryfikować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *